مهر, 1399 بدون نظر دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله قصد داریم تا درباره تبلیغات خلاقانه و تاثیر آن در کسب و کار ها را بررسی کنیم. همراه ما باشید زیرا قرار است به سوالات شما در زمینه تبلیغات خلاقانه پاسخ داده شود.

تعریف تبلیغات خلاقانه

در طول روز همه ما با انبوهی از تبلیغات در اطراف مواجه می شویم در واقع هزارن محصول در اطراف ما تبلیغ می شود اما آیا همه محصولات موفق می شوند که توجه ما را به خود جذب کنند؟ ذهن همه انسان ها علاقه دارد تا اتفاقات شگفت انگیز و خلاق را به ذهن بسپارد.
با توجه به این نکته، تبلیغات خلاقانه روح تبلیغات و برند سازی است زیرا همان چیزی است که باعث می شود تا در ذهن ما باقی بماند. اگر خلاقیت در تبلیغات وجود نداشته باشد باعث می شود تا خسته کنند باشد و در این صورت در ذهن مخاطب باقی نخواهد ماند.
ویژگی های تبلیغات خلاقانه
صاحبان کسب و کار باید به این نکته توجه داشته باشند که بعد از توجه به کیفیت محصول خود، باید برای ارائه تبلیغات خلاقانه برای جامعه مخاطبین خود برنامه بریزند در واقع کاری که برند های بزرگ در سراسر دنیا انجام می دهند. آن ها همواره از جدیدترین شیوه ها و راه ها برای جلب نظر مخاطب استفاده می کنند. در ادامه چند روش برای داشتن تبلیغات خلاقانه را خواهیم گفت.

تبلیغات خلاقانه
زیبایی تبلیغات

یکی از روش های داشتن تبلیغات خلاقانه، طراحی زیبای آن است. استفاده درست از رنگ ها و طرح های جذاب و خلاقانه از نظر مخاطب بسیار جذاب می باشد و تاثیر زیادی در دیده شدن تبلیغات دارد. مهم ترین نکته برای داشتن تبلیغ حرفه ایی داشتن گرافیک جذاب و زیبا برای مخاطبین است.

زیبایی در تبلیغات
ایجاد چالش در تبلیغات

یکی از راه هایی که تبلیغات شما وایرال شود این است که، در ذهن مخاطب چالش ایجاد شود. به طور مثال برخی تبلیغات به این گونه هستند که از مخاطب خود درخواستی دارند و او را دعوت به انجام کاری می کنند. برخی هم به این صورت ایجاد می شوند که در ذهن مخاطب سوال ایجاد می کنند و مخاطب برای پیدا کردن پاسخ، فعالیت های برند را دنبال می کند. در این نوع تبلیغات علاوه بر فروش بالا برندینگ نیز صورت خواهد گرفت.

چالش در تبلیغات خلاقانه
استفاده از کاراکتر های تبلیغاتی

کاراکتر های تبلیغاتی نقش بسزایی در تبلیغات خلاقانه دارند. کاراکتر تبلیغاتی همان شخصیتی است که در تمامی تبلیغات مربوط به یک برند حضور دارد. خیلی از برند های برای این که بیشتر دیده بشوند از چهره های معروف و اینفلئونسر ها استفاده می کنند.
تحقیقات جالبی صورت گرفته است که، برند هایی که تازه وارد بازار شده اند استفاده از اینفلئونسر های اینستاگرام و افراد معروف تاثیر مثبتی در شناخته شدن محصول ندارد. به همین دلیل حتی استفاده از افراد معروف گاهی تاثیر منفی در برندینگ دارد.

کاراکتر تبلیغاتی
اغراق در تبلیغات

عنصر بزرگنمایی و اغراق در تبلیغات خلاقانه بسیار نقش مثبتی دارد. در واقع اغراق در تبلیغات به معنی فریب و دروغ گویی به مشتری نمی باشد. بلکه استفاده از شعار های تبلیغاتی جذاب و جملات کوتاه شگفت انگیز می تواند بسیار خلاقانه باشد و برای مخاطبی جذاب به نظر آید. حتما توجه داشته باشید که مخاطبین هدف خود را بشناسید به طور مثال استفاده از طنز و شوخی در پیام های تبلیغاتی می بایست با توجه به روحیات جامعه هدف صورت بگیرد.

توصیه های بتا در تبلیغات خلاقانه

داشتن خلاقیت در تبلیغات تصادفی نیست برای اجرا خلاقیت در تبلیغات لازم است که درک درستی از خلاقیت داشته باشید. گروه بتا به عنوان یک آژانس تبلیغاتی تمام خدمت چندین راهکار برای این که تبلیغات خلاقانه داشته باشید را بیان می کند. ت.جه داشته باشید که در کنار تصاویر زیبا، متن تبلیغات هم اهمییت بالایی دارد پس باید اصول خود را داشته باشید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *