مهر, 1399 بدون نظر آموزشی

عوامل موفقیت کارآفرینان و ساخت برند شخصی

آیا معنی برندینگ و برند سازی شخصی را می دانید؟ اغلب به کسی که تجارت خود را آغاز کرده است، کارآفرین خطاب می‌شود. کسانی که برای ارزش آفرینی و نوآوری درجهت سودآوری یا تامین نیاز های اجتماعی فعالیت می کنند. در کنار این عبارت کارآفرینی علاوه برجنبه تجاری به جنبه اجتماعی و خیرخواهانه نیز برمی گردد. پس از تعریف کارآفرینی، اکنون زمان تعریف این موضوع است که چه کسی یک کارآفرین است و چه کاری انجام می‌دهد. یک کارآفرین کسی است که تجارتی را توسعه می‌دهد، سرمایه فیزیکی و انسانی لازم برای شروع یک سرمایه‌گذاری جدید را فراهم می‌کند، آن را عملیاتی می‌کند و مسئول موفقیت یا شکست آن است. کارآفرینان خلاق با ایده های نوین هستن و ابتکاراتی را برای رفع نیاز های جامعه طرح ریزی می کنند. از آنجا که کسب و کارتان جدید است نیاز به برنامه ریزی اصولی مانند استراتژی‌ها و روندهایی است که یک کسب و کار نوپای شما ممکن است برای توسعه کانال‌های ارتباطی با مخاطبان مورد هدف خود استفاده کند. شناخت صحیح مشتریان بازار هدف و یک طرح بازاریابی به شما کمک می‌کند تا مشتریان بالقوه‌، کانال‌های اطلاعاتی و راه‌های هدایت آنها را به درستی بشناسید و مورد هدف قرار دهید. کل کسب و کار شما وابسته به استراتژی بازاریابی جامع بوده و نیاز به برنامه ریزی و اجرای به موقع در مرحله راه اندازی دارد. علاوه بر خود و مجموعه به مخاطبانی فکر کنید که تمام هدفتان از راه اندازی این مجموعه برطرف کردن نیازها و رضایت آنها بود، بنابراین باید به فکر آگاه سازی و اطلاع رسانی محصولات خود به آنها نیز باشید، اینکه دوست دارند به چه روش هایی از شما خرید کنند، چه محصولاتی نیاز دارند، برندسازی و تبلیغات نوین را چقدر می پسندند. در این راستا به کسب اطلاعات، مشاوره و راهنمایی اقدام کنید.

موفقیت برند
برندینگ قدرتمند

امروزه بسیاری از خریدهای افراد، نه بر اساس محصول، بلکه براساس برند محصول شکل می گیرد، دامنه برند و برند سازی بسیار گسترده شده است و هرکسی در هر حوزه از مدیریت کسب و کار خود از این مهم استفاده می کند.
گاهی از اصطلاح برند، برای مشخص کردن محصولات برتر و ویژه استفاده می شود و گاهی از آن به عنوان یک وعده در نظر می گیرند مانند وعده کیفیت ، قیمت مناسب ، به روز بودن و پرستیژ و شخصیت. می توانید در قالب یک شعار، وعده تجربه متفاوت یا وعده های عملکردی و کیفیت مناسب را به مخاطبان خود بدهد.
برند می تواند تداعی کننده یک محصول باشد، به طوری که با شنیدن نام آن مجموعه واژه هایی که مدنظرتان است از طریق آن برای مخاطبان تداعی شود، تصویرسازی که مخاطب از آن در ذهن خود بوجود می آورد.
برند باعث ایجاد تمایز و تفاوت نسبت به شما و سایر رقبای موجود در بازار و باعث ایجاد اعتماد و اطمینان در مخاطب نسبت به محصولات شما می کند، طوریکه مصرف کننده و مخاطب تصمیم به خرید گرفته و عمل خرید انجام می شود.
برندها روی گروه خاصی متمرکز می شوند و گروه مخاطب خود را انتخاب کرده و هدف قرار می دهند. فاکتورهای روانشناسی، جمعیت شناسی و بخش بندی بازار به متخصصان بازاریابی و تحقیقات بازار در ایده پردازی و برطرف کردن نیاز این گروه از مخاطبان کمک کرده و به تولیدات جدید و کیفیت های متفاوت تر منجر شده که دلیل دیگری برای تمایز شما و رقبای موجود در بازار خواهد بود.

ضرورت هویت بصری

یکی از عوامل تاثیرگذار در بحث برندینگ، برنامه ریزی و رعایت کردن هویت بصری برای مجموعه می باشد تا در ذهن و قلب مخاطبان خود ماندگار شوید. هویت بصری قاعده ایست که برای سازمان خود طراحی می کنید و دارای یکپارچگی و انسجام در تمام زمینه های لازم برای وارد شدن به بازار هدف است. درواقع هویت بصری چهره برند و سازمان شماست، که مخاطبین در اولین برخورد به یاد شما می افتند. جنبه ی فیزیکی هویت بصری شامل لوگو و رنگ سازمانیست، انتخاب لوگو و رنگ سازمانی متناسب با محصول و اهداف سازمانی و جنبه روانشناسی مخاطبین بسیار مهم است. هویت بصری باید در هرجاییکه مخاطبین با آن در ارتباط هستند و در معرض دید و لمس آنان می باشد رعایت شود مانند بسته بندی، سایت و پیج اینستاگرام، فضای فروشگاه، لباس پرسنل و …
لوگو یکی از اجزای مهم هویت بصری است و دارای چنان قدرتی است که به راحتی در اذهان مانا می شود. وجه تمایز شما و دیگران موجود می باشد. اگر پیام سازمانی خود را به خوبی مشخص و در لوگو مشهود کنید، به خوبی همیشه و در همه جا حضور پیدا خواهید کرد و نماینده تبلیغات محصول و فروشگاه شما بوده. با توجه به انتظارات نسل جوان کشور، توجه به این مهم بسیار ضروریست و در توسعه کسب و کار شما تاثیر مثبتی خواهد داشت، در نتیجه تبلیغات دهان به دهان مثبت بوجود آمده، خود شبکه ی گسترده ای از تبلیغات بوجود می آورد که هرکسی به مزایای آن توجه نمیکند.

هویت بصری در برندینگ
پرسونال برندینگ و تاثیر آن بر مجموعه

بحث برندینگ نه تنها برای معرفی محصولات و کسب و کارهای تجاری بلکه برای هر فردی که درگیر کسب و کاری باشد، کاربرد دارد. برای ساختن برند شخصی خود ابتدا روی خودتان کار کنید، پیشرفت می کنید، اعتبار بدست می آورید و نام شما می درخشد. با ساختن پرسونال برندینگ روی ذهن مخاطبان نفوذ کرده ، آنها را هدایت کرده و سمت و سو می دهید، مانند سایر سازمان های تجاری برای خود هویت بصری می سازید.
پرسونال برندینگ باعث می شود فرصت های زیادی پیش روی شما قرار گیرد و شما را وارد بازارهای جدید میکند. می توانید فروش خودرا افزایش داده و خدمات بیشتری عرضه کنید. به واسطه تبدیل شدن به یک برند شخصی، با افزایش ارتباطات و شبکه هایی که ایجاد می کنید می توانید محصولت و خدمات خود را عرضه کنید. با توجه به تحقیقات جدید، طی 10 سال آینده بیشتر مشاغل مهم جهان توسط افرادی اداره می شوند که که روی برند شخصی خود کار کرده و قدرتمند و هدفمند عمل می کنند.

نقش مهم و ظریف تبلیغات

استفاده از تبلیغات و آشنایی با مبانی علمی آن و برنامه ریزی و مدیریت در این زمینه مزایای زیادی در حوزه کسب و کاری شما به همراه خواهد داشت ، از جمله افزایش آگاه سازی و اطلاع رسانی مخاطبین و در نتیجه آن افزایش فروش و دستیابی به بخش بزرگتر و حتی جدیدی از بازار چه از لحاظ جغرافیایی و چه از لحاظ مصرف کننده شفاف سازی و افزایش اعتماد به محصول و برند و در نهایت مانا بودن در بلند مدت و رقابت در بازار موجود، مشخص کردن اهداف بلند مکدت و کوتاه مدت سازمان ، تحلیل موقعیت رقبا ، داشتن پیام تبلیغاتی منطبق با هدف سازمانی ، تهیه شعار خلاقانه ، تعیین بودجه و مشخص کردن رسانه ای که از طریق آن میخواهید پیام خود را به مخاطبان منتقل کنید و در نهایت بررسی ، بازخورد واندازه گیری از مهم ترین جنبه های برنامه ریزی استراتژیک برای تبلیغات محصولات شما می باشد.

برندینگ و تبلیغات
چرایی شبکه های اجتماعی

بدلیل فناوری های پیشرفته ورسانه های اجتماعی، همچنین در دسترس بودن عموم مردم ضرورت استفاده از امکانات آنها برای معرفی برندینگ و کسب و کارتان افزایش یافته است ، حضور آنلاین و مستمر مخاطبان شما بخصوص نسل جوان در فضاهای اینستاگرامی و سایت گوگل ، یکی از دلایل موفقیت شما در استفاده از اینم فضاها میباشد البته با رعایت هویت بصری سازمانی و اهداف بازاریابی. از دیگر مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی یافتن مخاطبین جدید ، ارتباط با مخاطبین فعلی ، پاسخگویی آنلاین و بوجود آوردن حس احترام و اطمینان ، اطلاع رسانی ها و انتقال اخبار مربوطه به محصولات موجود و جدید ، رویدادها و … میباشد.
داشتن سایت اختصاصی یکی از ضروریات برندسازی برای محصولات میباشد ، راههای ارتباطی ، خرید و سفارش آنلاین ، ارسالهای پستی ، اطلاع رسانی از محصولات ، قیمتها ، کیفیت
ارائه ماموریت سازمان، اهداف و ارزشها و چشم انداز کوتاه مدت و بلند مدت در شفاف سازی و ایجاد اعتماد، از دیگر عواملی هستند که در سایت مورد استفاده قرار میگیرند و از واجبات فضای رقابتی با توجه به حیطه کسب و کار و مخاطبین هدف شما میباشد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *