مهر, 1399 بدون نظر رسانه های تبلیغاتی

مزیت و معایب تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین تبلیغات به حساب می آید و به عنوان یکی از رسانه های مهم در عرصه تبلیغات به حساب می آید. این روش از تبلیغات مزیت و معایب خودش را دارد و در این مقاله قصد داریم تا درباره مزیت و معایب تبلیغات محیطی صحبت کنیم. در واقع در تبلیغات محیطی قادر است تا تمام جزئیات تبلیغاتی بدون اعمال نظر افراد، در معرض دید مخاطبین قرار می دهد.

مزیت و معایب تبلیغات محیطی

مزیت های تبلیغات محیطی

همانطور که گفته شد یکی از روش های تبلیغاتی، رسانه های تبلیغاتی در فضای بیرون می باشد که این نوع تبلیغات مزیت هایی دارد همچون:

ضمانت دیده شده تبلیغات شما

یکی از مزیت های تبلیغات محیطی این می باشد که در مکان های عمومی و در معرض دید افراد قرار می گیرد، به این خاطر توسط افراد زیاد دیده می شود. در واقع این نوع از تبلیغات به این صورت است که فرد حق انتخاب برای دیدن تبلیغات ندارد و در هر صورت تبلیغات را می بیند. به طور مثال در تبلیغات تلویزیونی بیننده حق انتخاب دارد که تبلیغات را ببیند یا خیر اما این موضوع در تبلیغات محیطی دیده نمی شود.

ضمانت دیده شده تبلیغات

انتخاب بازار هدف مخاطبین

از مزیت تبلیغاتی محیطی این است که، شما می توانید بازار هدف خود را انتخاب کنید در واقع از طریق انتخاب مناطق خاص به هدف خود خواهید رسید. شما به راحتی با شناخا مخاطب خود می توانید مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید و تبلیغات خود را انجام دهید. مخاطبین شما اگر اهل کتاب و کتاب دوست باشند به راحتی می توانید با تبلغات محیطی درنمایشگاه کتاب به هدف خود برسید.

دیده شدن مکرر

در تبلیغات محیطی بازه زمانی تبلیغات شما بیشتر خواهد بود در واقع برخلاف تبلیغات تلویزیون و مجلات بیشتر در معرض دید هستند و این از دیگر مزیت های تبلیغات محیطی است. خیلی از مشتریان زمانی خرید می می کنند که تبلیغی را بار های دیده باشند و تبلیغات محیطی به شما این امکان را می دهد تا افرادی که از مکان های خاص عبور می کنند بار ها تبلیغات محیطی شما را ببینند و احتمال خرید آن ها افزایش یابد.

انعطاف پذیری جغرافیایی

مزیت تبلیغات محیطی این است که تقریبا در هر مکانی که قانون اجازه دهد، از تبلیغات محیطی استفاده کنید. به طور مثال در فضا هایی مانند: بزرگراه ها، نمایشگاه ها، فروشگاه ها و…به همین دلیل تبلیغ کنندگان می توانند به مناطق جغرافیایی و جمعیتی خاص دسترسی داشته باشند.

اثربخشی بالا

طبق گزارش BBDO، نشان می دهد که 35 درصد از جامعه مورد بررسی در یک تحقیق، اظهار کرده اند که تجربه تماس از با شماره تلفن های درج در تبلیغات محیطی را داشته اند. نشان دهنده این موضوع است که، تبلیغات محیطی می تواند موثر باشد و تاثیر قابل توجهی در فروش داشته باشد

خلاقیت

تبلیغات در فضا باز بسیار خلاقانه است و خیلی راحت با خلاقیت بالا می تواند افراد را به تبلیغات جذب کرد. مزیت تبلیغات محیطی خلاقیت است که بسیار هم موثر است. تبلیغات درفضا باز به شما امکان بیشتری برای استفاده از رنگ ها، چاپ های بزرگ و دیگر عناصر دیجیتالی فراهم می کند و کمپین های خلاقانه محیطی بسیار را می توان به وجود آورد.

خلاقیت در تبلیغات محیطی

معایب تبلیغات محیطی

این روش از تبلیغات علاوه بر مزیت های فراوانی که دارد، شامل یک سری معایب نیز می باشد همچون:

ظرفیت های پایین در انتقال پیام

یکی از معایب تبلیغات محیطی این است که، افراد به طور معمول با سرعت های زیادی از جاده ها و بزرگراه ها عبور می کنند و زمان کوتاهی می توانند تبلیغ را ببیند.به همین علت باید توجه داشته باشید که پیام ها به چنهد کلمه و تصویر محدود شود تا به راحتی و خیلی سریع مشتری تبلیغ را مشاهده کند.

خسته کننده بودن

در واقع به دلیل این که در تمام شهر و در فرکانس بالا این تبلیغات قرار می گیرد باعث می شود تا مردم از دیدن تبلیغات تکراری خسته شوند به این خاطر باید خلاقیت را در تبلیغات خود اعمال کنید.

هزینه بالا تبلیغات

کاهش فضا و تابلو های موجود و تورم های بالا، باعث شده است تا هزینه تبلیغات محیطی در مقایسه با روش های دیگر تبلیغات بالاتر باشد. یکی دیگر از معایب تبلیغات محیطی همین هزینه بالا این توع تبلیغات است.

 

نتیجه

از مزیت و معایب کلی تبلیغات محیطی به این صورت است که در واقع از تصاویری استفاده شود در بهترین مکان پیش روی بیننده قرار بگیرد و تاثیر بالایی بر روی ذهن مخاطب بگذارد.این نوع از تبلیغات به طور معمول در مکان هایی قرار می گیرد که در تیررس بیننده قرار بگیرد به این خاطر است که این نوع از تبلیغات در مقایسه با تبلیغات دیجیتالی برتری دارد. به این دلیل سعی کردیم در این مقاله مزیت و معایب تبلیغات محیطی را بگوییم تا به درستی تبلیغ موردنظر خود را انتخاب کنید.

این نوع از تبلیغات از حساسیت بیشتری برخوردار است و باید در استفاده از رنگ ها و نوشته ها دقت زیادی داشته باشیم زیرا در تبلیغات محیطی نکته ایی که مهم است، سرعت انتقال پیام تبلیغ است که به درستی به بیننده منتقل شود. تنها کافیست مخاطبین هدف خود را بشناسید تا بتوانید به درستی تبلیغات مورد نظر خود را انتخاب کنید و همچنین به مزیت و معایب تبلیغات محیطی هم در این مقاله توجه داشته باشید.

رسانه های تبلیغاتی

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *